Momfortbaby Hikayemiz…

Mavi 20 aylık ve 11 kilo şuan. Özellikle son birkaç aydır bebek arabasına binmeyi kesinlikle reddediyor. Ben de ısrar etmiyorum bebek arabasına binmesi konusunda. Kendi kararına saygı duymaya çalışıyorum. Mutsuz olacağı bir şeyi zorla bebeğime yaptırmamaya çalışıyorum. Niye ağlatarak, bağırarak zorla bindireyim ki diye düşünüyorum, sadece kendimi yerine koymaya çalışıyorum bebeğimin. Benim de istemediğim bir şeyi bana zorla yaptırsalar, ağlasam bağırsam fayda etmese, kendimi ne kadar kötü hissederim. (Tabii bu durum sağlığı ile ilgili kritik bir durumsa yapacak bir şey yok tabi ki. Doktor kontrolleri vb gibi.)

Kendi yürümek, koşmak, keşfetmek istiyor her yeri ve her şeyi. Yorulunca da kollarını açıyor bana ve kucağıma gelmek istiyor. Ben de büyük bir aşkla kucağıma alıyorum tabi ki ama artık büyüyoruz ve artan kiloları ile benim için taşımak gerçekten zor oluyor. Diğer taraftan da özgürce yürüyüp koşamayacağı yerler var, arabalı bisikletli yerler gibi. Kucak kucağa geziyoruz, bebek arabamız da yanımızda sadece eşyalarımızı taşıyor bizim. Artan kol ağrılarım ve Mavi’nin daha rahat edebilmesi için arayışlara başladım, ikimize de nasıl uygun ve mutlu bir çözüm bulabilirim diye. Evet kanguru en uygun çözüm olacaktı bize ama hangisi? Söz konusu Mavi ise her kullanacağım üründe fazla titiz davranıyorum. Mavi rahat eder mi ? Bacaklarının açılması ağrı yapar mı? Terletme yapar mı? Bebeğimin gelişimi için doğru bir taşıma şekli mi olur? Max. kaç kiloya kadar taşıyabilir ? Sırt, bel ağrısı yaşar mıyım? Aklımda türlü türlü sorular ile araştırmaya başladım.

Ben hep inanırım düşüncelerimizin ve isteklerimizin hayatımızı şekillendirdiğine ve işaretlere. Instagram da sevgili @batuylabadeninannesi Çağdaş denk geldi karşıma ben bu düşünceler içerisindeyken ve takip etmeye başladım. Güzel bir enerji veriyordu bana onu takip etmek. Aynı zamanda da momfortbaby nin kurucusu olduğunu öğrenince bu bir işaret dedim benim için. Aklımdaki türlü türlü sorular için doğru bir adres miydi diye düşündüm ve uzun bir konuşma yaptık ve konuşmamın sonunda rahatladığımı ve momfortbaby i denemek istediğimi belirttim. Aldığım cevaplar beni ikna etmişti ama momfortbaby’i denemek bakalım beni ikna edebilecek miydi? Sonuçta ben de yıllarca satış sektöründe çalıştım ve belki de bir satış stratejisiydi, denemeden bilemezdim, dediğim gibi söz konusu bebeklerimiz ise bu kadar titiz düşünmesi bir annenin gayet normal aslında.

Ben sordum, sevgili Çağdaş cevapladı.

Bebeğimin gelişimi için doğru bir taşıma şekli olur mu?
“MomfortBaby Ergonomik Kanguru, bebeğin tüm ağırlığını bacak arasına bindirmek yerine oturur vaziyette taşıma imkanı sağlar ve bebek için sağlıklı oturma şekli budur. Böyle taşıyarak kalça kemiğine binen yükü, diz eklemi ve bacaklara yayarak en aza indirir. Bu da demektir ki; diğer Kangurular gibi kalçaya yük bindirmediği için kalça çıkığı riskini önemli ölçüde önler.Eski tip kangurular kalça çıkığına sebep olabilir yada riski arttırabilir. Bu nedenle de ve doktorlarca tavsiye edilmemektedir. Ayrıca ileri yaşta ortaya çıkan önemli fiziksel hastalıklarının nedenleri içinde, bebekken kucakta yanlış taşımanın da yer aldığını görmezden gelmemek gerekir. Bebeği mümkün olduğunca sarsmadan yada sağa sola eğmeden düzgün bir biçimde taşımak omurga şeklini korumak gerekir ve MomfortBaby buna olanak sağlar.”

Kaçıncı aydan itibaren ve kaç kiloya kadar taşıyabilirim?
“0-4 yaş arası için uygun bir ürün ve 20 kg’a kadar güvenle taşıyabilirsiniz.”

Benim için bel, sırt veya omuz ağrısı yapar mı? Kanguru kullanan arkadaşlarımdan sırt ağrısı yaptığını söyleyenler var.
” Bebeğinizi kucağınızda taşımak bebeğiniz için ne kadar zararlıysa sizin için de en az o kadar zararlıdır. Çünkü bebeğinizi rahat ettirebilmek ve kendinize de ağırlığı dengelemek için vücudunuzun olması gereken doğal duruş pozisyonunuzu değiştirmeniz gerekir. Bu da omurga ve bel sağlığınız ve hatta omuzlarınız için son derece zararlıdır. MomfortBaby ergonomik yapısı sayesinde bebeğinizi taşırken vücudunuzun doğal duruş pozisyonunu korur. Ekstra kalın ve sünger dolgulu kollar sayesinde omuz ağrısı yapmaz ve hissedilen ağırlığı minimuma indirir.Eva dolgulu kalın bel kemeri sayesinde ağırlığı vücuda eşit dağıtarak, sırt ve bel ağrısını önler, hissedilen ağırlığı minimuma indirir.Sıradan kangurularda bel kemeri bulunmadığı için tüm yük omuzlara ve sırta binmektedir. Eşit kilo dağılımı da sağlanamadığı için dayanılmaz sırt, bel ve omuz ağrısı yaptığı doğrudur. Arkadaşlarınıza momfortbaby i denemelerini tavsiye ederim.”

Terletme yapar mı?
“Kumaşı sayesinde terletmez olmaz. Kangurudan kaynaklı terleme sorunu yaşamıyoruz.”

Bacaklarının uzun süre bu şekilde ayrık olmasının zararı olur mu?
“MorfortBaby bebeğiniz ve sizin için tamamen ergonomik olarak tasarlanmıştır. Bebeğinizin bacakları acımaz yada rahatsız olmaz. Ayrıca bacaklarının bu şekilde açık olması kalça ve omurga gelişimini olumlu destekler. Kalça çıkığı riskini azaltır. Sanılanın aksine bebeğin bacaklarının ayrık değil, bitişik durması sağlıksızdır.”

Ben sordum , sevgili Çağdaş cevapladı. Aldığım cevaplar beni çok rahatlattı ve kesinlikle temin etmeliydim ürünü. Memnun kalmazsam iade prosedürleri de hoşuma gitmişti ve geri iade edecektim. Momfortbaby geldikten ve denedikten sonra kesinlikle bir satış stratejisi olmadığını fazlasıyla gördüm , her dışarı çıktığımızda yanımızda artık momfortbaby de var. Sadece ben değil, eşim de çok rahat etti bu taşıma şekliyle. Ama bizim için en önemlisi Mavi’nin sevmesi ve rahat etmesiydi. Mavi’nin keyfini soracak olursanız o gayet mutlu hayatından. Koynumda bana şarkılar söyleyerek geziyoruz beraber.

Severek tavsiye ediyorum hem de www.momfortbaby.com

Keyifle ve sevgiyle kalın…

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir