Bir Build-A-Bear Workshop Macerası…

Çok sevdiğim arkadaşım Serap Oğuz Tan aradı bir gün. “İncicim çocuklarımızla çok eğlenceli bir gün geçirelim mi” dedi o sıcacık ses tonuyla. Cevabım tabiki evetti. Söz konusu çocuğum ve onunla geçireceğim her keyifli zaman için olduğu gibi. Sadece eğlenceli değil aynı zamanda da değişik bir tecrübe yaşadığımız bir gündü hem çocuklarımız hem de bizler için.

bear6
Capitol Avm Build-A-Bear Workshop mağazasında bir workshop’a katıldık. Şimdi adım adım bu eğlenceli aynı zamanda da değişik bir tecrübe olan workshop’u anlatacağım. Hazır olun bol fotoğraflı ve buram buram keyif ve adım adım kendi arkadaşımızı nasıl tasarladığımızı anlatan bir yazı geliyor;)

Öncelikle kısaca Build-A-Bear Workshop’un ne olduğunundan bahsetmek isterim. İnteraktif pelüş arkadaş tasarlama deneyimi aslında. Kıyafetinden sesine kadar tamamen kendi zevkinize göre dünyaya getireceğiniz bir pelüş arkadaş bu.

Şimdi başlıyoruz;)

Hani bir pelüş arkadaş tasarlama deneyimi dedim ya, işte bu tasarlama deneyimi tam 7 adımdan oluşuyor.

İlk adım “Beni Seç”: Birbirinden farklı bir sürü pelüş arkadaşınızdan hangisini istediğinize karar verip, bir tanesi ile arkadaşlığınızı başlatıyorsunuz. Bizim seçimimiz bir Pony idi. Kızımın atlara olan sevgisi ve aşkı malum, ve bir Pony ile arkadaşlığımızı duygularımızla baki kılmak istedik.

bear11

İkinci adım “Beni Duy”: Seçtiğiniz Pelüş arkadaşınızı daha da özel kılmak için kendi sesinizi kaydedip içerisine koyuyorsunuz. Biz Pony’miz için de kaydettik. Bizim kaydımız “Seni seviyorum Maviii, seni seviyorum anneeee” idi.

bear5
Üçüncü adım “Beni Doldur”: İçi boş şekilde seçtiğimiz Pony’i istediğimiz yumuşaklıkta içini doldurduk.

bear7
Dördüncü adım “Bana Sarıl”: Pelüş arkadaşınız için bir kalp veriyorsunuz. Ama kalbini dinlemeden önce bir seremonisi var, öyle güzel bir seremoni ki. Önce kalbi ısıtıyorsunuz avuçlarınızın içerisinde. Sonra öpüp sarılıyorsunuz. Ve dileğinizi tutup arkadaşınızın içerisine koyuyorsunuz bu kalbi. Biz tam üç kalp seçtik. Yani Pony’mizin tam üç kalbi var. Üç kişilik ailemiz için.

bear3
Beşinci adım “Beni Temizle”: Seçtiğiniz pelüş arkadaşınızı fırça ve hava ile temizleyip daha da sıkı sarılıyorsunuz.

bear8
Altıncı adım “ Beni Giydir”: Bu çok keyifli bir adımmış. Yüzlerce kıyafet ve aksesuar arasından seçtiklerinizi Pelüş arkadaşınızı giyinme odasında giydirip, kendi kombininize kendiniz karar vermiş oluyorsunuz.

bear
bear10

Yedinci ve son adım ise “Bana İsim Ver”: Pelüş arkadaşınıza bir isim verip, kimlik belgesi hazırlıyorsunuz. Adı, kime ait olduğu, göz rengi, boyu vb çok detaylı ve keyifli bir kimlik belgesi bu. Bizim Pon’mizin adı “Maviş” oldu.

Ve son olarak O’nu eve götürmeden önce “Arkadaş Sözü” vermemiz gerekiyor. Biz Pony’miz ile arkadaş sözümüzü verdik ve hep sımsıkı sarılıyoruz O’na.

bear1

Benzersiz bir deneyimdi benim ve kızım için. Şimdi biz nereye arkadaşımız Pony de oraya;)
Sevgiyle kalın…

www.buildabear.com.tr

One thought on “Bir Build-A-Bear Workshop Macerası…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir