Yeni Keşfim MomsCotton

Yalnız bir hamilelik ve annelik süreci geçirmiş bir anne olarak ara ara yeni keşiflerimi paylaşıyorum sizlerle. Çünkü annelik ve hamilelik sürecinde ne alalım acaba sorusu kafalarımızı ciddi anlamda kurcalıyor biliyorum. Hele ki ben bebeğimi kucağıma aldığım ilk günlerde gerekli gereksiz ya da yanlış ne kadar çok ürün aldığımı biliyorum. Özellikle hamileliğin son günlerinde yenidoğan hazırlık listesi yapıp aldıklarım var yaa, inanın bana birçoğunu ya değiştirdim ya da kaldı kullanamadım bile. Çünkü hiçbir fikrim olmadan , deneyimleyen birinden yardım göremeden almıştım. Bu sebeple bütün çevremdeki arkadaşlarıma bu konuda yol göstermeye çalışıyorum. Yeni keşiflerimi, hayatımı kolaylaştıran ve faydasına, kullanılabilirliğine yürekten inandığım ürünleri, sizlere de fikir verebilmek amacıyla paylaşmaya devam edeceğim elimden geldiğince.

Yeni keşiflerimden bir tanesi MomsCotton. Daha doğrusu MomsCotton dan aldığım üç adet farklı ürün.

Bir tanesi en en favorilerimden olan “Mama Sandalyesi Tepsi Kılıfı”.
Benim takıntılı olduğum birkaç konu var, dışarıya çıktığımız zaman. Avm vb yerlerde tuvaletlere girmememiz ve avm, cafe vb yerlerde yemek yerken kullandığımız mama sandalyeleri. Ne zaman bir yere yemeğe otursak kendimi can hıraç mama sandalyesi tepsisini silerken buluyorum. Fakat bir süredir içim rahat. Bu yeni keşfim mama sandalyesi tepsi kılıfı ile. Kısaca bahsedeyim isterseniz; anti bakteriyel, anti alerjik, geri dönüşümlü malzemeden üretilmiş tek kullanımlık, kullan at kılıflar bunlar. Dışarıya çıktığımızda, o hani bize hep kirli görünen mama sandalye tepsileri var ya, artık benim içim rahat hale geldi resmen bu sayede. İki şekli var, kare ve oval. Ve kullanımı da çok pratik, kolayca takılıyor ve lastikli olduğu için kolayca çıkaramıyor bebeklerimiz ve yırtılmıyor da işin güzel tarafı.

momscotton4

momscotton3

Diğer favori ürünüm ise; “Bebek Arabası Minderi”. Ah üşüdü eyvah bir yeri açıldı, ay terledi mi derdimi ortadan kaldıran bir ürün resmen. Hani bebeğimiz için bir şey, kıyafet vb seçerken hep pamuklu olmasına özen gösteriyoruz ya, bu tam da bebek arabaları için böyle bir ürün. Pamuklu kumaşlardan renk renk istediğiniz deseni seçerek, bebek arabanızda gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Üzerinde de çıkartılabilen bir örtüsü de var, soğuk havalarda yorgan niteliğinde resmen.

_MG_6719

_MG_6723

Gelelim MomsCotton son favori ürünüme; “Uyku Tulumu”.

Bir tek benim kızım mı bilmiyorum ama uyku zamanları üstünün örtülmesini hiç istemiyor. Bir insan gece uyurken, üzerinin örtüldüğünü hissedip hemen yorganı, battaniyeyi tekmelemeye başlar mı. Walla hissediyor resmen, ne kadar derin uykuda olursa olsun. Hele ki emzirmeyi kestiğimiz şu süreçte uyanmasın diye gözünün içine bakarken ( çünkü uyanınca artık meme olmadığı için hayatında, uykuya geçişi çok zor olacak) üzerini örtmeye çalışmıyorum artık. Hissedip uyanacak diye korkumdan. İşte bu süreçte keşfettiğim bir ürün bu uyku tulumu ve içimi müthiş rahat ettiren. Üşüyor mu, üzerini yine açmış mı, örteyim mi derdinden ben kurtuldum, kızım da yorganlarla battaniyelerle verdiği savaştan kurtuldu.

momscotton1

momscotton2

Mavibebeğim tavsiyesidir: www.momscotton.com

Yeni üç keşfim bu şimdilik, diğer keşiflerim de tekrar görüşmek üzere…

Sevgiyle kalın…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir