HAKKIMDA

İzmir’in Ödemiş ilçesinin İlkkurşun köyünde Şerif ve Tülay isminde iki genç birbirini çok severlermiş. Şerif’in ailesi Tülay’ı dört kere ailesinden istemesine rağmen, Tülay’ın ailesi kızımız daha küçük diyerek vermemişler Tülay’ı, Şerif’e.  Aşkları daha da büyümüş ve kaçarak evlenmeye karar vermişler. Akşam ezanı okununca Şerif ve Tülay köy kahvesinin altındaki çınar ağacının önünde buluşacaklar ve kaçacaklarmış. Tülay’ın ailesi de o gün akşam Tülay’ı başka bir yere götürmüşler ve maalesef ki Tülay haber gönderememiş Şerif’e. Ve akşam ezanı okunmuş, Şerif çınar ağacının altında bekliyor ama ne gelen var ne giden. Tülay ezanı duymadı duysaydı muhakkak gelirdi diye düşünerek koşmuş cami hocasının yanına. Aman hocam canım hocam ezanı bir daha oku diyerek ne yapıp edip akşam ezanını ikinci kere okutmuş hocaya. Ama Tülay yine yok ortalarda. Evinin kapısının önünde beklemiş gelişini Tülay’ın. Gece Tülay ve ailesi dönünce bütün köyün elektriğini ana trafodan kesmiş ve kaçırmış Tülay’ı ve evlenmişleeer. 12 Aralık 1977 de Tolga isminde bir oğulları ve 12 Ocak 1983 te İnci isminde bir kızları olmuş.

Ve işte benim hikayem 12 Ocak 1983 Ödemiş’te başlamış böylece. İlk, orta ve lise öğrenimimi Ödemişte tamamladım. Sonrasında Hacettepe Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Atılım üniversitesi İşletme Yüksek Lisans bölümlerinden mezun oldum.

İş hayatıma satış sektöründe iyi pozisyonlarda devam ettim. 30.06.2012 yılında evlendim ve 09.09.2013 tarihinde hayatımın en büyük mutluluğuna kavuştum. Bebeğimiz Mavi dünyaya geldi. Bebeğim benim hayatımın dönüm noktası oldu, yaşanabilecek en büyük mutluluk oldu. Bebeğimin doğuşu ve doğum iznimin bitmesi ile yüksek kariyer planlarını gerçekleştiren ve devam ettirmek üzere olan ben, istifa ettim. Bebeğimle beraber büyüyebilmekti ve onun her anına şahit olabilmekti isteğim.

Bebeğimin doğuşu ile hayatım gibi, hayata bakış açım da, mutluluklarım da, planlarım da, kariyerim de değişti, şekillendi ve güzelleşti. Bütün planlarımda anne bebek ve anne bebeğe dair güzellikler vardı artık.

2013 yılında Akıllı Bebekler Akademisi kitabı ile birlikte sadece bebeğime değil tüm bebeklere bakış açım da değişti.  İçimdeki çocuğun hayal gücüme eşlik etmesine izin veriyordum ve kızımla birlikte 3 aylık olduğundan bu yana sonsuz bir oyun girdi hayatımıza. Çünkü tüm bebekler oyunla ve sevgiyle büyüyordu aslında.

2013 yılında Bebek Üniversitesi Derneği kurucu üyeliği çalışmalarına başladım.

2014 yılında American Baby Signs tan aldığım Bebek İşaret Dili eğitimlerim ve eğitimci kimliğim ile Bebek İşaret Dili eğitimleri ve seminerleri düzenlemeye başladım.

2015 yılında Yeditepe Üniversitesi Ebeveyn Koçluğu eğitimlerimi tamamladım. Bir mutluluk ve gurur daha girdi hayatıma.

2016 yılında uzun süredir devam ettiğim Montessori eğitimlerimi ve bununla birlikte profesyonel danışmanlık eğitimlerimi tamamlayarak annelik tecrübelerimi aldığım eğitimlerle desteklemeye çalıştım.

Ben İnci Akbay. Bebeğim Mavi doğdu, ben de doğdum…

İnci Akbay
Oyun Annesi
Bebek İşaret Dili Eğitimcisi
Ebeveyn Koçu

18 thoughts on “HAKKIMDA

 1. Harikasınız!Benimde bir bebeğim var ve çalışmak zorundayım.Sizi tebrik ederim.Çocuklar herşeyimiz.

 2. Canim benim hayirli ugurlu olsun siteniz, ne güzel bir annesin, ne sansli Mavi bebegin, bizde cok sansliyiz sizi tanidigimiza, yolun acik olsun. Minayla seni ve Mavimizi kocaman öpüyoruz..Hep mutlu olun :*:*

 3. Merhaba inci hanım sizi instegramdan takip ediyorum. ( ebrubilici_)Bende anneyim ikiz oğullarım var. 2 yaşındalar. Sizi cok başarılı ve daha önemlisi sempatik buluyorum. Yakın hissettiğim icinde yazmak istedim. Yani normalde vakit bulup pek böyle şeylerle uğraşamıyorum. Başarılarınızın ve tabii mutluluğunuzun devamını diliyorum.

 4. Incı hanim instagramdan takip ediyorum..mükemmel anneler kulübüne hoş geldiniz…büyük bir zevkle takipçinizim benim için de herşey zehranın mutlu ve kaliteli yetişmesi

 5. İnci hanım hayırlı olsun. Sizi instagramdan takip ediyorum.Hayatımıza hoş geldiniz… Sizi tanıdığımız için çok sansliyiz. 2 yaşa uygun eğitici oyun aktivitelerine de yer verirseniz çoook mutlu oluruz 🙂 Oğlum Çağatay ile birlikte maviyi ve sizi kocaman öpüyoruz. Merakla sizi takip etmeye devam edeceğiz. Başarılar 🙂

 6. Hayirli olsun inci hanim sizi takip etmeye yrni basladim her gece yaterken bu gun neler eklemiş bizim guzel annemiz diye bakiyorum ve yazılarınızı cok beğeniyorum.

 7. Incı Hanım siteniz hayırlı olsun. Hem okuloncesi ogretmeni hem de yeni bir anne olarak instagram dan sizi takip ediyorum, çalışmalarınız gerçekten çok başarılı. Daha güzel çalışmaların geleceğine eminim.

 8. Siteniz hayırlı olsun sizede boylesi yakışır di cok guzel olmus annen ve babanin mutlulugu sizin evliliginize yansimis sizin mutlulugunuzda mavise inşallah bir omur boyu hep mutlu olursunuz

 9. Instagram takipcinizim. Sitenizi yeni fark ettim. Yazilariniza daha gecmedim ama sayfaniz gercektende cok dikkat cekici. Cok iyi hazirlanmis. Tebrikler.

 10. Merhaba İnci hanım,çocuk eğitimine,çocuğunuzun mutluluğuna gönül verip kariyerinizden vazgeçmeniz takdire şayan. Ben anne değilim ama duyarlı bir vatandaş olarak ciddi riskler alıp sadece yanıma Rabbimin iznini ve rızasını alıp anaokulu açtık. çocuk hareketi ile çıktığımız yolda sadece merkezimizde çocuk var.Gelecek nesillerimiz olan çocuklarımız için özveri ile çalışıp çocuğun olduğu her konuda destek verebiliriz kurum olarak sizlere. Sizinle 1 ay önce instagram sayesinde tanıştım.Yazılarınızı,bebeğinizle yaptığınız etkinlikleri keyifle takip ediyorum.
  Çalışmalarınızda başarılar dilerim…

 11. Sizi instagramdan takip etmeye başlayalı haftalar oldu ve her girdikçe bakıyorum neredeyse o kadar tatlısınız ki maviyle ailenizle inşallah sonsuza kadar hiç bozulmaz gülüşleriniz eksik olmaz yüzlerinizden neden bilmiyorum ama mesaj atmak istedim size o kadar tatlısınız ve örnek bir anne bireysiniz ki sizi gördükçe gülümsüyorum kızınıza olan aşkınız inanılmaz gerçekten çok güzel mavi o kadar şanslı bir bebek ki insanın ne güzeller kızım olsaa Allahım bana da nasip et diyesi geliyor bu arada yaşım 18 dediğim gibi neden yazdığımı bilmiyorum ama içimden gelerek tüm samimiyetim ile yazmak istedim hep sağlıklı mutlu kalmanız dileğiyle iyi günler 🙂

 12. Siz gerçekten mükemmel bir annesiniz. Sizi merakla ilgiyle takip ediyorum ayrıca çok tatlısınız

 13. Merhaba öncelikle harikasınız.. Kızınızın gerçek adımı Mavi ve Neden mavi koydunuz kusura bakmayın çok merak ettim .. Çünkü bazen bende kızıma mavi yada maviş diyorum , benimki mavi renge bayılıyordaa??

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir