Kim Acıkmış Oyunu

Bebeğim için çok fazla oyun hazırlıyorum ama en sevdiği oynamaktan en keyif aldığı bütün oyunlarımızı sizlerle de paylaşmaya çalışıyorum. Bunlardan biri de “Kim Acıkmış” oyunumuz oldu.

Oyunumuzun yapımı çok basit, sadece bir kutu, 4 tane hayvan resmi ve biraz ponpona ihtiyacımız var.

İnternetten bulduğum 4 tane hayvan resminin çıktısını aldım. Özellikle baş bölümlerinin olması önemliydi çünkü ağızları daha büyük alan kaplamalı ve daha rahat yemek yiyebilmeleri gerekiyordu. Hayvan olarak maymun, fil, kanguru ve pandayı seçtim. Çünkü her oyunumuzda farklı hayvanları kullanmaya özen gösteriyorum ki her hayvanı tanıyabilsin, farklı nesneler farklı şekiller ve farklı figürler ile algıda daha çok çeşitlilik olabilsin diye.
Bir adet kapaklı kutu kullandım oyunumuzda. Evde olan herhangi bir kapaklı kutu idi. Ayakkabı kutusu dahi olabilir. Tek önemli olan benim için kapaklı olması idi. Çünkü hayvanlarımızı besledikten sonra kapağını açıp tekrar besleyebilelim istedik.
Bir de farklı renklerde olan ponponları kullandım. Ponponları kırtasiyelerden çok rahat temin edebilirsiniz ya da ponpon yerine farklı nesneler de kullanabilir hatta gerçek yiyecekleri de havuç gibi kısa kısa keserek hazırlayabilirsiniz.

Çıktısını aldığım hayvanların ağız bölümlerini kestim, kutunun üzerinde yerlerini belirledim ve kutunun üzerinde hayvanların ağzına denk gelecek şekilde biraz büyükçe delikler açtım.

DSC_0456_1
Son olarak hayvanlarımızı kutunun üzerine yerlerine yapıştırdım.
Ponponlarımız ve biz hazırız şimdi.

DSC_0467_1

Bir de güzel bir şarkı besteledik oyunumuz için:) Biliyorsunuz biz anneler uydurma şarkı konusunda harikalar yaratırız. Anne olur olmaz büyük bir bestekar girer adeta içimize:)

“Besliyoruz biz neşeyle neşeyle neşeyle,
Besliyoruz biz pandayı,
Pandamızı”

“Kim acıkmış” oyunumuzda kim acıkmış, panda acıkmış deyip bebeğimin ponponlarla pandayı beslemesini gösteriyorum ona. Hem eğleniyoruz hem öğreniyoruz ama bizim için en önemlisi oynuyoruz birlikte. Çünkü çocuk gerçekten de oyun ve sevgi ile büyür.

Oyunla ve sevgiyle kalın…

 

 

3 thoughts on “Kim Acıkmış Oyunu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir