Küçük Mimar Mavi

Bir dünya düşünün, içinde küçücük kaldığınız ve hiçbir şeye yetemiyorum diye düşündüğünüz. Kendinizi ne kadar kötü hissedersiniz dimi. İşte bu sebeple çok özen gösterdim evimizdeki düzene, bebeğim Mavi’nin oyunlarına ve oyuncaklarına. Kendimce kurmaya çalıştığım düzende, nasıl ki biz büyükler için herşey mümkünse, bebeğim içinde herşey mümkün olmalıydı. Kendi boyuna ve boyutlarına göre bir dünya. Kendini yetersiz hissetmeyeceği, aksine kendi hayal gücüyle oluşturabileceği ve o güzel hayal dünyasında yaşayabileceği bir düzen. Bizim yapacaklarımız minicik düzenlemelerdi aslında, ama onun için öyle büyük öneme sahipti ki. Kendi boyuna uygun bir askı gibi. Kendi boyuna uygun bir ayna gibi. Kendi oyuncağını kendisi yapıp oynayabilmesi gibi ya da oyuncağıyla hayallerinde canlandırdığı bir dünyaya girebilmesi gibi.

İşte tam da böyle düşüncelerdeyken karşılaştım Küçük Mimar’la. Kalamış Aile Festivaline konuşmacı olarak davet edilmiştim ve oyunun önemini anlatacaktım. Konuşmamın öncesinde gözüm bir standa takıldı. Kendilerine uygun maketleri birbirinden tatlı çocuklar boyuyor, içlerine girip çıkıp, girip çıkıp eğleniyorlardı. Onların o müthiş dünyasını izlerken mest olmuştum adeta ve kendimi standın başında buluverdim hemen. Bu müthiş buluşun sahibesini tanımak istemiştim. Çok tatlı bir bayan geldi yanıma Bahar isminde. İki kişiydi aslında gelen yanıma karnındaki minik mucizesiyle birlikte. Hayranlığım iki kat artmıştı dolayısıyla. Güzel bir sohbet eşlik etti bize ve Mavi’ye bu maketlerden birini alıp hayal dünyasını izlemek için sabırsızlanmaya başlamıştım.

Sonuç tahmin ettiğimden çok daha keyifli oldu. Bir trendi benim seçtiğim. Cuf Cuf Cuf diye evin içerisinde geziyordu bir süredir çünkü Mavi.

Baba kız kurdular önce treni, sonra hep birlikte renklendirmeye başladık. Ve sonrasında biz çekildik kenara, bize sadece Mavi’nin o müthiş keyfini ve hayal dünyasını izlemek kaldı. Bir süredir her günümüz trende geçiyor. Anlayacağınız biz bir süredir trenle uzun bir yolculuktayız. Bebeğimin hayal yolculuğunda hem de;)

Mutlaka göz atın derim http://www.kucukmimar.com/

Eminim sizler ve çocuklarınız için de harika bir hayal yolculuğu deneyimi olacak.

Keyifli yolculuklar;)

Sevgiyle ve Oyunla Kalın…

IMG_0736

IMG_0731

IMG_0748

IMG_0740

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir