Sihirli Ayakkabılar

Bir ayakkabı hikayesi bu, sihirli ayakkabıların hikayesi hem de. Kızlarına hangi kıyafetin altına hangi ayakkabıyı giydireceğiz diye düşünürken akıllarına gelen müthiş bir fikri hayata geçiren çok tatlı iki kadının girişimcilik hikayesi bu.

Ve bu girişimcilik hikayesi ile Papionella markası kuruluyor. Nedir Papionella ve sihirli ayakkabı ne demektir derseniz, çok büyük bir keyifle açıklayacağım size.

Bir ayakkabı düşünün; üzerinde çıt çıt mekanizmasının olduğu ve bir sürü fiyonk düşünün rengarenk, desen desen. Çocuğunuza hangi kıyafeti giydirirseniz giydirin , kıyafetinize uyumlu seçtiğiniz bir fiyonk ile kombininiz muhteşem tamamlanıyor ve böylece biz annelerin de bu kıyafetin altına hangi ayakkabıyı giydireceğim derdi ortadan kalkıyor açıkçası. Bir tek ayakkabı hem bir kot pantolon ve bir tshirt altında sporlaşıyor, hem de gece bir davete giderken abiye bir elbisenin altında şıklaşıyor. İşte belki de bu yüzden bu ayakkabılara sihirli ayakkabı denilmiş. Aynı zamanda da %100 içi ve dışı deri olan, çocuk ayak sağlığına uygun anatomik babetler bunlar. Sadece fiyonkları değil, bu fiyonklarınıza uygun veya birebir saç aksesuarlarını da seçebileceğiniz sihirli babetler bunlar.

Biz de kızım için bir ayakkabı ve bir sürü fiyonk seçtik ve başladık sihirli ayakkabılarımızı giymeye. Oyun gibiydi bizim için. Özellikle üzerindeki çıt çıt mekanizması ile istediğimiz kıyafetin altına istediğimiz fiyongu takıp, kombinini kendin yap oyunu oynuyor gibiydik.

Ben bu girişimcilik hikayesine ve bu fikre müthiş inandım. Her kız çocuk annesi gibi ben de kızıma kıyafet alırken var olan ayakkbılarımıza göre seçimlerimi yapardım çünkü. Papionella ile seçimlerimiz özgürleşti çünkü artık biliyoruz ki ne alırsak alalım bir adet fiyonk ile kıyafetimize uyacak sihirli bir ayakkabımız var.

Hem sizler için hem de kendimiz için hazırladığımız birkaç kombinimiz, hem de sadece tek bir ayakkabı ile;

İşte bizim seçtiğimiz ayakkabı:

IMG_8664

Ve seçtiğimiz fiyonklarımız:

IMG_8665

Ve başlıyor şimdi sihirli ayakkabılarımızın hikayesi…

IMG_8653IMG_8651

IMG_8656

IMG_8657

IMG_8654

IMG_8655

IMG_8647

IMG_8684

 

İşte pamuk kızım Mavi için oyun gibi olan bir ayakkabı ile kombinlerimiz böyle bizim. Sihirli ayakkabıların hikayesi içindi bu yazım. Böyle eğlenceli ve pratik bir fikri hayata geçirdikleri için Sevgili Papionella kurucularına kocaman alkış bizden. Ve ayrıca bu oyunda bana eşlik ettiği için kızım Mavi’ye de çook büyük teşekkürlerim var benim.

Sihirli ayakkabılar yani Papionella için daha detaylı bilgi almak isterseniz http://www.papionella.com/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Her gününüz keyifle ve sihirle dolu geçsin…

Sevgilerimle…

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir