Yeni Nesil Balık Yağı

Çocuklarımız için omega 3 takviyesi ya da balık yağı kullanıyor muyuz? Ya da bu konunun öneminin ne kadar farkındayız acaba? İşte geçtiğimiz günlerde katıldığım balık yağları hakkındaki bir etkinlikte tamamen bu konu masaya yatırıldı ve uzun uzadıya konuşup, aklımızdaki soruların hepsini sorabilmemiz açısından da iyi birer fırsat oldu bizler için. Bütün edindiğim bilgileri sizlerle buluşturmak için derledim ve hazır mısınız gerçekten önemli bir yazı geliyor.

“Omega 3 yağ asitleri, çocuklarımızın sağlıklı fiziksel ve zihinsel gelişimleri için oldukça önemli. Dolayısıyla anne karnından itibaren çocuklarımızın bu faydalı yağ asitleriyle tanıştırılması gerekir. Anne karnında başlayan bir süreç bu. Bu sebeple hamileyken omega 3 bakımından yeteri kadar zengin beslenmek veya takviyesi almak çocuklarımızın hayata sağlıklı bir başlangıç yapması açısından çok önemli. Sadece gebelik değil gebelik sonrasında devam eden emzirme süresi boyunca da annenin omega 3 takviyesi alıyor olması gerekmektedir. Ve sonrasında bebeklikten çocukluk dönemine geçiş itibariyle de çocuklarımızın hem omega 3 yağ asitleri açısından zengin veya yeterli beslenmesine ve bunu takviye ek gıda olarak almasına özen gösterilmeli. Peki çocuklarımız açısından nedir omega 3’ü bu kadar önemli kılan? Beyin gelişimi, göz ve sinir sistemi gelişimi açısından çok büyük bir öneme sahiptir Omega 3 yağ asitleri.

Fakat çocuklara omega 3 takviyesi verirken bazı sorunlarla sıklıkla karşılaşılmaktadır, bunu da en iyi anneler bilir.

• Özellikle şurup formlarındaki ağır balık yağı tadı ve kokusu kullanımı zorlaştırır.
• Balık tadını ve kokusunu maskelemek için yüksek oranlarda şeker ve kimyasal maddeler kullanılabilmektedir.
• Kullanım sonrasında reflü ve gaz şikayeti görülebilir.
• Ürün açıldıktan sonra hızla oksijenin yıkıcı etkisine maruz kalarak tadı, kokusu ve içeriğin etkisi azalır.

Omega 3 takviyesinin ne kadar önemli olduğundan ama çocuklarımızın bu takviyeyi alırken yaşadığı sorunlardan bahsettik. Peki o zaman çözümü ne olacak dediğinizi de duyar gibiyim.

Bu noktada da Easy Fish Oil ile tanıştık. Çocukların gelişimine yardımcı olan tamamen yeni nesil bir balık yağı bu. Jel tablet formu ve lezzeti sayesinde kolayca kullanılan, balık tadı ve kokusu vermeyen, reflü, gaz gibi şikayetlere neden olmayan, şeker ilavesiz bir balık yağı. Üstelik Concordix teknolojisiyle Norveç’te üretilen Easy Fish Oil standart balık yağlarına oranla %44 daha fazla emiliyormuş. Nerelerde bulabiliriz derseniz eczanelerden temin edebilirsiniz. Daha detaylı bilgiye de www.easyfishoil.com sitesinden de ulaşabilirsiniz.

RMSB0798

Kendi açımdan bakacak olursam konuya, hamileliğim ve emzirme dönemim boyunca kendim balık yağı takviyesi aldım ama sonrasında kızım için takviye ne kullanayım diye düşünürken Easy Fish Oil ile tanıştım. Hem önemi açısından benim için rahat hem de kullanım kolaylığı ve tadı açısından da kızım rahat. Çocuğunuz bir tane daha isteyecek demişlerdi de inanmamıştım ben de. Gerçekten de istiyorlar.

JIJX5298

Hem siz annelerin hem de çocuklarınızın içinin rahat olması dileğimle…
Sağlıkla kalın…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir