Bebekler Keşfediyor

Geçtiğimiz günlerde Molfix Türkiye’nin “Bebekler Keşfediyor” konulu bir davetine katıldım. Konu çok ilginç gelmişti bana, evet bebeklerin keşfederek dünyayı tanıdıklarına çok inanan bir anneyim ama bir bebek bezi ve keşif konusu ikisi bir arada olunca çok merak ettim açıkçası.

Ve davet başladı. Rahat hareket eden bebeklerin rahat keşfettiği ve keşfetmenin sağlıklı bebek gelişimi için çok önemli olduğu anlatılıyordu. Buraya kadar tamam di mi? Hepimiz keşif konusunda hem fikiriz. Ya sonrası? İşte hayranlıkla dinlediğim bir teknoloji ile karşılaştım. Hareket özgürlüğü sağlayan yepyeni bir bebek bezinden bahsediyorlardı. Ve şöyle ekliyorlardı. “Bebek bezinin altı kuru tutması tek başına yeterli değil. Önemli olan, bebeğin hareket özgürlüğünü kısıtlamaması, onu çıktığı keşif yolculuğunda engellememesi. Çünkü hareket özgürlüğü yoksa keşif de yoktur.”

Gelelim hareket özgürlüğü sunan bu teknolojiye. Türkiye’de ilk ve tek 3D teknolojisi söz konusu. 3D teknolojisi ile esnek yan ve bel bantlarına ek olarak elastik gövde sistemini sunuyor. Bu sistemle, bez ıslandığında sıvıyı emerken sarkma yapmıyor, bebeklerin vücuduna mükemmel uyum sağlıyor ve bebeklere hareket özgürlüğü tanıyormuş. Harika değil mi?Molfix_01009
Ve ekliyorlar: “Elastik yan bantlar, çift katlı sızdırmaz bariyerler, rahat ve esnek gövde sistemi bebeklerin daha rahat hareket etmesini sağlarken, 2 kat yeşil emici bölge, nefes alan iç ve dış yüzeyi ile yeni Molfix, tam koruma sağlıyor. Ve dünyayı özgürce keşfeden bebeklerin bezi olmayı hedefliyoruz.” Bu iddiaları kulağa çok hoş geliyor.

Yeni teknolojileri her zaman destekleyen bir anne olmuşumdur hele ki söz konusu çocuklarımız ve çocuklarımıza fayda sağlayacak bir durumsa.

O zaman sevgiyle ve keşifle kalın…

Molfix_01124

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir