Hayata Başka Bak

“Hayata Başka Bak” söylemini duydunuz mu? Bu bir reklam sloganının çok ötesinde bir söylem. Değer üretme odağıyla yapılan minik seçimlerin, atılan minik adımların büyük etkiler ve büyük değerler ortaya koymasını simgeleyen bir söylem. Nasıl mı?

Sürdürülebilir bir çevre için çok önemli olan geri dönüşüm konusunda iş ortakları ve tüketicileri ile birlikte atılacak küçük adımlarla, büyük değerler elde etmeye inanmaktan ibaret olan bir söylem.

Bu inanç ve bu söylem “soframıza koyamayacağımız meyveyi işlemeyiz, çocuğumuza içirmeyeceğimiz meyve suyunu üretmeyiz” ilkesini benimseyen Dimes’e ait. Ve Dimes, bu değerler söz konusu olduğunda bu başarının en büyük payının markanın tüketicilerinde olduğunu vurguluyor. Gerçekten de öyle. Meyve suyunun boş karton ambalajını geri dönüşüm kutusuna atmak, bu kadar basit aslında. Bu kadar minik bir tercih, bu kadar minik bir davranış şeklinin sebep olacağı dönüşüm ise çok büyük. Doğanın ve kaynakların korunması açısından çok önemli bir etkiden bahsediyoruz gerçekten de.

“Dönüşüm Doğamızda” çalışmaları Dimes&Tetra Pak işbirliği ile yürütülüyor. Hedefleri ise çok anlamlı: Doğanın ve kaynakların korunması için daha fazla değer üretmek.
Biz de anne kız bu anlamlı hedef için çorbada tuzumuz olsun istedik ve minik bir adım attık. Minik dediğime bakmayın aslında, yukarıda da dediğim gibi bu minik adımlar birleşip öyle güzel ve büyük bir etkiye sahip olacak ki. Bir de benim için kıymetli başka bir anlamı daha oldu açıkçası. Kızıma geri dönüşümü ve bunun anlamını basitçe anlatmak için müthiş bir fırsattı benim için.

dimes 1

Dimes meyve sularımızı içip kutularını gördüğümüz ilk geri dönüşüm kutusuna attık birlikte. Adeta büyük bir başarıya biz de bir imza atıyormuşçasına. Şimdi sıra evimizde bir geri dönüşüm kutusu yapmakta.

dimes 2

Doğayı seven doğaya sahip çıkan çocuklarımız olmasını istiyorsak önce anne baba olarak bizler bu konuda adımlar atacağız. Zaten sonrası öyle güzel devam edecek ki çünkü çocuklarımızın en büyük rol modelleri biz anne ve babalarıyız.

Bu bağlamda sizleri de böylesine anlamlı bir harekete davet ediyorum ve Dimes’i de ayrıca böylesine anlamlı bir hareketi başlattığı için yürekten tebrik ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir