Mini Mini Eşleştirme Oyunları

En yoğun zamanlarımızda hayat kurtaran hem eğitici hem keyifli eşleştirme oyunları oynarız biz. Yoğun zamanlarımızda diyorum çünkü hazırlaması sadece bir kaç dakikamızı alıyor ama keyfi ve beyin gelişimine faydaları gerçekten harika.

Bir kartona tabak, bardak, çatal ve bıçağın şekillerini çiziyor ve boyuyoruz sadece. Sonrasında minik ve harika parmaklar ve beyinler giriyor işin içerisine ve uzun uzun oyun zamanımız başlıyor. İlk başlarda keşfetmesi için önüne koyuyorum nasıl kullanmak isterse çizdiğim kartonu ve araç gereçleri diye. Sonra bir bakıyorum ki hop bütün malzemelerimiz yerine yerleşmiş.

Evinizde uygun olabileceğini düşündüğünüz her malzemeyle yapabilirsiniz keyifle bu eşleştirme oyununu.

esleştirme

 

Bir diğer eşleştirme oyunumuz küçülen çoraplarımız ile oynadığımız. 3 çift çorabımızı kartonlara yapıştırıp eşlerini bulmaya çalışıyoruz bu seferde. Ama bir oyun bu kadar mı sevimli olur:)

esinibul2

Eşleştirme oyunları çocuklarımızın hafıza gelişimi için çok önemli oyunlar. Bunun için sizlere birkaç örnek daha göstermek istiyorum.

Evinizde olan gazete, dergi veya kitaplardan hayvan vb gibi resimleri ortadan ikiye kesin ve çocuğunuz ile birlikte eşini bulmaya çalışın. ( Bu resim internetten alıntıdır. )

eşleştir bir

Düğme ( sizin gözetiminiz altında olsun ), ponpon veya aynı renkte keseceğiniz kağıtları renklerine göre belirleyeceğiniz kaplara koyarak renk eşleştirme oynayabilirsiniz. ( Bu resim internetten alıntıdır. )

eşleştirme üç

İşte benim en sevdiklerim bir tanesi. Hem harika bir eşleştirme oyunu hem de harika bir ara besin öğünü:) Kuruyemişleri karışık bir şekilde önce bir kaba doldurun. Sonra minik kaplar koyun çevresine ve her birinin içine farklı bir kuruyemiş koyun. Mesela bir tanesi ceviz, bir tanesi badem bir tanesi kuru üzüm olsun. Sonra çocuğunuzla birlikte büyük kabın içerisinden ceviz, badem ve kuru üzümü bulup ilgili kabına koyun tabii arada atıştırmayı da ihmal etmeyin:)

eşleştirme dört

İçinizdeki hayal gücünün size hep eşlik etmesi dileğimle…

Oyunla, sevgiyle ve mutlulukla kalın…

 

 

2 thoughts on “Mini Mini Eşleştirme Oyunları

  1. Achieving six pack abs is a quite common fisntes goal for both men and ladies. Some people have the misconception that only men want six pack abs, but ladies want that flat and toned tummy too. Then you will find other men and women who have the misconception that six pack abs can only be achieved working out in a gym or with a personal trainer. How would you like to have a personal trainer come to your property each and every day to get you that flat stomach. Nicely, that’s what you get with workout DVDs that can be done within the privacy of your residence on your personal time.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir