Hayata Başka Bak

Hayata Başka Bak sloganıyla bizlere de ilham verdi Dimes. Çünkü Dimes hayata her zaman başka bakan çocuklardan ilham alıyormuş. Gerçekten de hayatın içerisinde küçük gözüken seçimlerin ve tercihlerin önemini ve hayata büyük güzellikler katma gücünü vurgulayan “Hayata Başka Bak” söylemi, hayatımıza güzellikler katan çocukların hayata bakışıyla farklı bir enerji kazanıyor.

Hatta bu doğrultuda, Dimes gibi çocuklarından ilham alan annelerin diğer annelere de seslenmesini istiyorlar. Ve biz annelerin çocuklarımızı cesaretlendirmemiz ve hayata başka bakmalarını sınırlamamamız gerektiğini savunuyorlar. Benden de tam on puan aslında bu bakış açılarına.

Nasıl mı ilham alacağız peki çocuklarımızdan?

Çocuklar günlük hayatlarında farklı farklı şeyler yapıyorlar; yeni oyunlar, oyuncaklar yaratmak gibi… Biz anneler de çocuklarımızın bu anlarını paylaşıp diğer anneleri bu sayede teşvik edebiliriz. Ama her zaman yeni oyun yeni oyuncak yaratmazlar çocuklarımız değil mi? Bazen de sıradan bir oyuna öyle harika ve farklı bakarlar ki şaşkınlığımızı engelleyemeyiz. Çocuklarımızın hayatın tüm alanlarında farklı bakışı açılarını gözlemlemek ise tadına doyulamayacak bir haz ve hayranlık yaratır bizler için.

Çocukların hayata nasıl başka baktığına dair eğlenceli reklam filmini izlemek isteyenler için linki paylaşıyorum: https://www.youtube.com/watch?v=EmlhumK8BKU

Biz de kızımla birlikte Dimes’in “Hayata Başka Bak” söylemini sonuna kadar destekliyoruz ve hatta bunun için desteklemekle kalmayıp içtiğimiz meyve suyu kutusu neye dönüşebilir diye bir oyun bile oynadık birlikte.

2017-08-19-PHOTO-00001939

Kızım verdi kararını. Minik oyuncak kaptan kediciği için bir gemi yapalım yüzdürelim dedi. Bana da seve seve bu hayalini gerçeğe dönüştürmek için yardım etmek düştü.
Biraz yapıştırıcı, bir adet kağıt, biraz boya kalemi ve bir makas yetişti imdadımıza. 2017-08-19-PHOTO-00001937

Ve sonuç tahmin ettiğimizden bile harika oldu. Ben sadece kızımın hayalinin peşine düştüm ve onunla birlikte hayata başka bakmanın tadını doya doya çıkardım.

2017-08-19-PHOTO-00001940

Sizlerin de hayata başka baktığınızın çokça günlerinizin olması dileğimle…
Sevgiyle kalın…
İnci Akbay Akbay

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir