İkinci El Alışveriş mi? Bebecruz

Kendi çocukluğumla kızımın dönemini karşılaştırmaya kalkarsam hem avantajlarını hem de dezavantajlarını görebiliyorum fazlasıyla. Eskiden ne giyim için ne oyuncak için ne de bebek bakımında kullandığımız malzemeler açısından bu kadar çeşit yoktu. Alternatiflerimiz sınırlı sayıda ve yetişmeye çalışıyordu ailelerimiz. Bebek bezinin bile ülkemize yeni girmeye başladığı dönemlerden bahsediyorum. Çok değil, kendi bebekliğimden, 1980’li yıllardan. Şimdi geldiğimiz nokta giyecek mi yüzlerce marka var, oyuncak mı yine aynı şekilde, puseti, oto koltuğu, ana kucağı, hoppalası, aktivite masası aman bebefon olmazsa olmazı derken hamileliğimin son ayında hazırladığım ihtiyaç listesini ve annemin bana ne söylediğini çok net hatırlıyorum. Çok şanslı olduğumuzu, kendi dönemlerinde bu listedekilerden sadece birkaçının olduğunu o dönemde. Evet öyleydi, çok şanslıydık belki de şanssızdık başlı başına ayrı bir konu ama gerçek şu ki söz konusu çocuğunsa almak istiyorsun. Hani bir laf vardır sırtımdaki ceketi satar alırım diye, bu öyle gelişi güzel söylenmiş bir laf değil bence.

Yıllar geçtikçe ihtiyaç listesi artıyor evet, alternatifler de artıyor. Bu kadar çok alternatifin arasında hem seçim yapmak zorlaşıyor hem de satın alabilme gücü azalıyor. Diğer taraftan bakarsak hele ki bebeklik döneminde hani aldığımız kıyafeti en fazla birkaç ay boyunca giyebildiği, aldığımız oyuncağı yine birkaç boyunca oynayabildiği dönemden bahsediyorum. Çünkü büyüyor mucizelerimiz, o özene bezene aldığımız kıyafetler için “Büyüğünü alalım seneye de giyer” diyebileceğimiz bir dönem değil çünkü bebeklik. Düşünsenize 2 aylık bebeğinize aldığınız kıyafeti bir buçuk yaşında giydirebilmeniz mümkün mü? Ya da oyuncak; iki aylıkken oynadığı bir oyuncakla ya da üzerinde yatıp sallanan minik şeyleri izlediği oyun halısıyla bir buçuk iki yaşında oynayabilmesi mümkün mü? Tabii ki de kesinlikle hayır, eğer koştururken etrafı keşfetmek düşüncesi ile yakalayabilseniz çocuğunuzu belki evet;)

Ve bir düşünün aldıklarınızı, ne kadar kullandığınızı ve tekrar düşünün sanki ilk günkü gibi nasıl sapasağlam ve tertemiz kaldıklarını. İşte bu noktada sizleri bebecruz ile tanıştırmak istiyorum.

wsd

Bebecruz; annelerin, bebeklerinin artık büyüdüğü için kullanamadıkları giysileri ve eşyalarını güvenle alıp satabildiği bir alışveriş platformu ve annelere özel bir iletişim ağıdır. Bebeklerimizin hızla büyüdüğü ve dolayısıyla ihtiyaçlarının da hızla değiştiği bu dünyada, bebecruz yetkilileri ile tanışmak ve onları daha da yakından tanımak benim için bir fırsat oldu ve böyle faydalı bir girişimi de seve seve duyurmalıydım. Bebecruz sayesinde aldığınız kıyafetleri, az kullandığınız veya hiç kullanmaya fırsat bulamadığınız eşyaları, Türkiye’deki diğer anneler ile paylaşabilir ve sizler de ihtiyaçlarınıza aradığınız çözümü hem daha rahat hem de çok daha uygun bir fiyata ulaşabilirsiniz.

Peki nasıl yapacağız derseniz aslında çok basit. www.bebecruz.com veya telefonlarınızdan ücretsiz olarak indirebileceğiniz bebecruz uygulaması ile https://itunes.apple.com/tr/app/bebecruz/id1024490106 bir hesap açıp dolap oluşturuyorsunuz ve telefonunuzla veya kameranızla çektiğiniz fotoğrafları kolaylıkla yükleyip, ürününüz ile ilgili detay girip satışa çıkarıyorsunuz. Hem siz tasarruf ederken hem de başka annelere büyük bir rahatlık sağlıyorsunuz.

rwcevy

İşte bu kadar basit aslında. Böyle bir girişimi duyar duymaz ben de bir bebecruz dolabı açtım. Aynı zamanda da sadece bir alışveriş platformu gibi düşünmeyin, annelere özel bir iletişim ağı gibi düşünün. Annelik deneyimlerinizi paylaşabileceğiniz ve paylaşım esasına dayalı arkadaşlıklar kurabileceğiniz bir platform gibi;)

Sevgiyle ve paylaşımla kalın;)

İnci Akbay

One thought on “İkinci El Alışveriş mi? Bebecruz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir