Anneler ve Anne Adayları için Yeni Bir Arkadaş: LCW Baby

Hamileliği ve doğum sonrası yalnız geçen bir anne olarak yazıyorum. Bebeğimi kucağıma aldığımda kafası kesilmiş tavuklar gibi ne yöne gideceğini ve ne yapacağını daha doğrusu ne yapması gerektiğini şaşırmış ve bilmeyen bir anne olarak yazıyorum. Keşke birileri tecrübeleri de , bilgisini de, manen desteğini de benimle paylaşabilmiş olsaydı, yol gösterebilseydi bu ilk annelik tecrübemde diye hep iç geçirmiş bir anne olarak yazıyorum. Kızım büyüdü, artık o benim yol göstericim , arkadaşım, evet geçti yalnızlık hissi ama geçmedi ve geçmiyor işte kırgınlıklar. Ama iyi tarafından bakmak gerekirse bu yaşadığım yalnızlık sebebiyle girdim sosyal medyaya ve başladım blog yazmaya, belki birilerine arkadaşlık ederim ve yine belki birileri de bana arkadaşlık eder diye. Kendi tecrübelerimi, bildiklerimi, öğrendiklerimi yine kendi naçizane tavsiyem ile paylaşmaya başladım ve büyük bir aile olduk. Birbirimiz için paylaştık ve paylaşmaya da devam ediyoruz. İşte bu noktada keyfili bir paylaşımım daha var sizlere. Anneler ve anne adayları için hamilelikten, bebeklik sürecinin bitişine kadar sizlere arkadaşlık edebilecek, yol gösterebilecek bir uygulama paylaşımıdır bu yazım: LCW Baby

Peki nedir LCW Baby;

Hepimizin yıllardır ve yakından tanıdığı LC Waikiki anneler ve bebekleri için, Acıbadem Fulya Hastanesi’nin uzman hekim kadrosuyla birlikte, özel bir mobil uygulama geliştirdi. Yeni doğum yapmış annelere ve hamilelere yönelik ender uygulamalardan olan “LCWbaby”; aşı hatırlatmalarından, hamilelik döneminde kilo kontrolüne kadar anne adayları ve bebeklerin ihtiyacı olan tüm bilgileri içeriyor. Ayrıca lcwbaby.com’dan hamilelik sırası ve doğum sonrası ile ilgili tüm konularda, konunun uzmanları tarafından hazırlanmış güncel içeriklere ulaşılabiliyorsunuz. En güzel tarafı ise hamilelik ve bebek gelişim modülünü tek bir uygulamada birleştirmesi;)

Acıbadem Fulya Hastanesi doktorlarının verdiği içerik desteğiyle hem hamilelik süresince faydalı bilgilere ulaşılıyor, hem de doğum sonrasında bebek ve anneler için kritik gelişmeler takip edilebiliyor.

Hamilelik süresince; kendinizin ve bebeğinizin haftalık gelişimini takip edebilir, fotoğraflarını çekip arşivleyebilir, muhtemel doğum tarihini öğrenebilir, favori isimlerinizi kayıt altına alabilirsiniz. En kritik konulardan biri olan kilo kontrolleri de dahil olmak üzere, içerikler ve tüm bilgiler Acıbadem Fulya Hastanesi’nin uzman kadrosu tarafından düzenli olarak güncelleniyor.

Peki ya sonrası, hani hep bebeklikten çocukluğa geçiş dönemi diye bahsettiğimiz, çok önemli olan ilk 24 ay; Uygulama, 24 aya kadar bebeği olan anneler için de oldukça kullanışlı. Bebeğinizin 24 aya kadarki gelişimi hakkında detaylı bilgiler veren ve aylık olarak annelere kılavuzluk yapan “LCWbaby” mobil uygulamasında; emzirme, aşı, alt değiştirme, ilaç gibi hatırlatmalar da bulunuyor. Boy, kilo ve baş çevresi bilgilerini kayıt altında tutan uygulama aynı zamanda bebeğin fotoğraflarının arşivlenmesine de olanak veriyor.

Bu uygulamayı tüm cep telefonlarınızdan (Appstore veya GooglePlay’den)  “LCWbaby” ismiyle ücretsiz olarak indirilebilir, blog sayfasını da www.lcwbaby.com sayfasından takip edilebilirsiniz.

Enerjisi ve donanımı müthiş bir ekiple ve uygulamanın içeriğini hazırlayan Acıbadem Fulya Hastanesi hekimleri ile bir araya gelip de böyle bir projede yer aldığım için mutluyum ve sizlere de bu enerjiyle yazıyorum…

Sevgilerimle…

İnci Akbay

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir