Kutu Deyip Geçmeyin…

Boş bir kutunuz var, ya içine bir şeyler koyup kilere kaldıracaksınız, ya taşınırken “belki kullanırız” diyeceksiniz çöpe atacaksınız ya da çocuğunuz için müthiş bir oyuncağa dönüştüreceksiniz. Seçim sizin;) Biz boş molfix kutusunu kızımız için müthiş bir oyuncağa dönüştürmeyi seçtik. Nasıl mı?

IMG_4857

Metalik renkte ( gri) parlak kartonlar ve renkli evalarla molfix kutusu bir fırınlı ocağa dönüştü kızım için.

Aşamaları şu şekilde:

Kutunun her tarafını metalik renkte parlak kartonlar ile kapladık.

Renkli evalardan ( biz mavi, kırmızı, turuncu ve mor renklerini seçtik) bir çay tabağı yardımıyla eşit boyutlarda yuvarlak şekiler kesip, parlak kartonlarla kapladığımız kutunun üzerine yapıştırdık. Ve üzerlerini siyah keçeli kalem ile ocak şeklinde boyadık. ( çizikler attık.)

Ocağın altı yani fırın kısmı içinse, dikdörtgen şeklinde ve fırın boyunca bir parça beyaz kartonu üst tarafına yapıştırdık. Burası fırının düğmelerinin yer alacağı bölümümüzdü. Fırının düğmelerini ise boş bant kaplarından yapıp üzerlerini yine evalardan çay bardağı yardımıyla eşit boyutlarda kestiğimiz yuvarlaklar ile kapladık. Fırınımızın düğmeleri de hazırdı.

Peki fırınımızın tutacağı? Kahverengi bir eva kağıdını rulo şeklinde yapıp, dağılmaması için birkaç yerinden bantlayıp iliştirdik fırınımızın orta yerine.

Bir de kalın kartondan ocak arkalığını da ilave edince oldu bize müthiş bir fırınlı ocak;)

Evet biz uzun uzun bu ocağımızın başından ayrılmıyoruz ve kızımızın bize yaptığı müthiş yemeklerin tadını çıkarıyoruz;)

IMG_4936

IMG_4946

Kutu deyip geçmeyin yazmıştım ya başlığa, gerçekten de öyle. İşte kutularla yapılan birkaç oyuncak pardon şaheser ( aşağıdaki görseller internetten alıntıdır)… Hep derim ve yine de diyorum, yeter ki oyun oynamak isteyelim yeter ki içimizdeki çocuğun hayal gücümüze eşlik etmesine izin verelim.

Sevgilerimle…

karton ev 1

karton ev 2

karton ev 4

IMG_5449

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir