Karar sizin

Mavi ile tanışalı 10 buçuk ay oldu. Kızıma öyle bir ask besliyorum ki bundan ötesi olamaz diyorum. Fakat kızım her geçen gün bundan ötesi olabilirmişi kanıtlıyor bana.

Tabii ki zor tarafları var anneliğin ama güzelliklerini düşününce devede kulak dahi değil zorluğu. Hamileyken bana hep hamileliğinin kıymetini bil doğunca çok zor uykusuz zamanlar seni bekliyor dediler. Mavi doğdu benim içimde kelebekler uçmaya başladı. İlk 6 aydayken bu zamanların kıymetini bil ek gıda sureci çok zorlu yandın dediler. Mavi ek gıdaya başladı, benim karnim doyuyor mutluluktan.

Şimdi de diyorlar ki bu günlerinin kıymetini bil yürümeye bir baslasın o zaman bittin. Oysa ki ben şimdiden heyecanla bekliyorum el ele beraber yürüyeceğimiz günleri. Bu hep devam edecek sanırım 2 yaş sendromu bittin sen, kreş hayati bittin sen, okula başladı
bittin senler.

Bitmiyorum iste ben her geçen gün daha da artıyorum oysa ki.

KARAR BİZİM, güzelliklerini görelim hep, güzellikleri ile büyüyelim beraber…

3 thoughts on “Karar sizin

  1. Çok doğru tespitler.benimde yıllardır dûşündüklerimi dile getirmişsiniz.2kızım var1.8 yaşında 22 aylık ķûçük bende aynı sizin gibi activiteler gelisim ve beslenmeleri huç birşey yük gelmiyor .herşey onların iyi ve saglıklı bireyler olması için .başarılar dilerim.

  2. İnci hanim, oncelikle sizinle yeni tanistim, size ve Mavi’ye bayiliyorum. Surekli takibinizdeyim. Tesekkur ederim..
    Ben 16 haftalik hamileyim. Bizim de bir kizimiz olacak. İlk bebegimiz.. Esim de ben de cok heyecanliyiz. Hele ki ben 🙂 Etrafimizdaki kadinlar benim, erkekler esimin moralini bozuyor. “Bunlar iyi gunleriniz…” diye baslayan cumleler iste, sizin de yazdiginiz gibi. Ben bebegimi simdiden cok seviyorum. Sadece ona, birlikte harika bir aile olacagimiza, cok ama cok mutlu olacagimiza odaklaniyorum. Ama yine de etraftan gelen sesler moralimi bozuyor. Sanirim bu sesler his susmayacak. Zamanla kulaklarimi kapamayi ve kendi kararlarimi uygulamyi ogrenicem…

  3. Kesinlikle haklısın canım. O kadar kızıyorum ki bunlar iyi günlerin diyenlere. Anı yaşamak hayatın tadını çıkarmak varken neden geleceği düşünüp kaygılanayım ki. Evet uykusuzum, evet hareketli bir oğluşun arkasında koşturuyorum, hasta olduklarında üzüntüden perişan oluyorum ama biliyorum ki hepsi geçecek. Bana göre kolay çevreye göre zor bir hamilelik geçirdim ama bu çok zor oldu bir daha çocuk istemiyorum dememe sebep olmadı kesinlikle. Allah evlatlarımızı bize, bizleri onlara bağışlasın. Hep mutlu olsunlar ki biz de mutlu olalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir