Mini Mini Hafıza Oyunu

Oyun oynamak ve oyun hazırlamak gerçekten de dünyanın en keyifli ve en tatlı uğraşı bence. Keyifle hazırladığın bir oyunun bebeğinin yüzündeki harika bir gülümsemeye sebep olacağını düşünmek gerçekten harika bir duygu. Öyle çok pahallı, çok teferruatlı olmasına da gerek yok bazen. Evinizde kullandığınız ya da elinizin altında olan basit nesnelerle de harika oyunlar hazırlayabilir ve oynayabilirsiniz. Böylece hem oynayacak, hem öğrenecek, hem de keşfedeceksiniz. Bugünkü oyunumuz tam da böyle bir oyun aslında. Mini mini hafıza oyunu bebeklerimiz için çok keyifle oynayacakları bir oyun. Bunun için sadece daha önce kullandığınız ıslak mendil kutularının kapaklarını saklamak yeterli aslında. İçini nasıl doldurmak istediğiniz sizin hayal gücünüze kalmış.

DSC_0837

DSC_0838

6 tane ıslak mendil kutusu kapağını bir fon kartonuna yapıştırıp içlerine benim, eşimin ve bebeğimizin fotoğraflarından koydum ikişer tane. Ve bu hazırladığım fon kartonunu bebeğimin boy hizasına denk gelecek şekilde kapıya yapıştırdım çift tarafli bant ile. Kapakları açık olarak tanıttım önce “ Anne burada tatlım, baba burada tatlım, Mavi burada tatlım”diyerek. Sonrasında kapakları kapattım. “ Anne hangi kapakların altındaydı acaba” diye bulmaya çalıştık. Biliyoruz ki orada saklanmış iki anne, iki baba ve iki Mavi fotoğrafımız var;)
Mavi’nin Mini mini hafıza oyunundan çok keyif aldığını görünce bebeğim için değişik bir versiyonunu daha hazırlamaya başladım. Bu sefer hazırladığım fon kartonunun içerisine internetten resimlerini bulduğum ve çıktısını aldığım iki adet güneş, iki adet ay ve iki adet yıldız görselini yapıştırdım ve oyunumuzu mama sandalyemize sığacak şekilde yerleştirdim.

DSC_0828

DSC_0830

Mama sandalyemizde otururken artık yemeklerimizi hem daha keyifle yiyiyoruz hem de oyunumuzu oynuyoruz. Tabi bazen aya da güneşe de yıldıza da yediriyoruz mama 😉

Çocuk oyunla ve sevgiyle büyürmüş gerçekten de…

Oyunla ve sevgiyle kalın…

3 thoughts on “Mini Mini Hafıza Oyunu

  1. Kendi adima cok tesekkurler. Kizim oyun oynamaya bayiliyor. Ozellikle senin paylastiklarina 🙂 en kisa zamanda hafiza oyununuda yapacagim. En sevdigim slogan oldu bu “cocuk oyun ile buyur”

  2. Süper fikir daha bugün atarken boş mendil kutusnu bunu bir şey yapmak lazım ama ne diye düşünerek atmıştım :)Neyse bir dahakini biriktireceğim artık. Teşekkürler

  3. Önünde saygıyla egiliyorum ?? oyunlarına bayildim. 2 gündür oglumda deniyorum ve inanilmaz keyif alıyoruz. Bu oyunlar kendi buluşun mu yoksa bir yerlerden ilham alıyo musun?
    Sevgiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir